Střešní okna rozzářila naše podkroví

Jakožto maminka na mateřské, která zároveň pracuje z domova na částečný úvazek, musím každý den kromě péče o miminko zvládnout i péči o svého muže, který má náročné povolání a zároveň musí mít superuklizenou domácnost den, co den, jsem si jednoho dne řekla, že by nebylo na škodu si ve svém domě najít místo, ve kterém bych mohla nečinně relaxovat s otevřenou knihou a kávou v ruce. A protože náš dům má i podkroví, ihned se má myšlenka dala zrealizovat, ovšem až na malý háček, kterým byla střešní okna, která pamatovala ještě mou babičku a která byla nebezpečná sama sobě. Kromě jiného přes ně občas zatékalo a byla jen otázka času, kdy alespoň jedno z nich neskončí na podlaze. Protože se mi ale nechtělo naprosto vzdávat tohoto jinak vcelku velmi klidného místa, rozhodla jsme se, že střešní okna jednoduše vyměním za nová a budu mít k dispozici místo k odpočinku bez dětí a bez manžela. Věřte, nebo ne, ale naše podkroví je teď o poznání krásnější a já zde trávím každý den minimálně dvě hodiny.

Střešní okna Velux mě mile překvapila

Jelikož jsem se do rekonstrukce střešních oken nikdy nepouštěla, nevěděla jsem, jaký výběr by byl pro mé potřeby optimální a hledala jsem tak radu u odborníků na slovo vzatých. Jelikož jsme měla štěstí, narazila jsme na velmi ochotné poradce, kteří mi jednoznačně doporučili střešní okna Velux, která na trhu působí již od roku 1942. O tomto dánském výrobci jsem sice již slyšela, ovšem až nyní mě tvůrčí práce, se kterou jsou, daná okna zhotovována naprosto pohltila, a nemohla jsem tak volit jinak. Kromě jiného jsou tato střešní okna opatřena i integrovaným mikrofiltrem a mají možnost vrchního a také i spodního otevírání. Neuvěřitelné, co všechno okna nové generace dokážou a to s minimem práce a údržby o ně.

Není nad příjemný odpočinek v podkroví

Každý den se těším na to, až malý usne a já si s ním budu moci nečině lehnout do postele v podkroví, otevřít si knížku a začíst se do mé oblíbené detektivky. Někdo tento relax nalezne na józe, jiný třeba nicneděláním u šálku čaje, já ovšem pravé pohodlí spatřuji právě v tomto okamžiku, který je jen a jen můj a nikdo mi ho nemůže vzít.

Napsat komentář