Stínící technika nejen v zimním období

Stínící technika hraje významnou roli i v zimním období, nikoliv jen v létě. V letošním roce to platí dvojnásob a to především z důvodu navýšení daně s přidané hodnoty z 10% na 14%. Správně zvolená stínící technika nejen, že zabraňuje slunečním paprskům jakožto světelnému zdroji, ale také výrazně zlepšuje celkovou energetickou bilanci domu.

A právě tak stínící technika dlouhodobě snižuje spotřebu energie budovy na chlazení, topení a osvětlení. Budeme-li tedy primárně uvažovat o úsporách energií, je třeba zvolit vhodný typ zastínění naší budovy (bytu). k tomuto účelu jsou nejvhodnější venkovní žaluzie, případně rolety, zkrátka prvek osazený z exteriéru. Současné systémy stínící techniky vhodně nastavené pro příslušné období, regulují propuštěnou energii v závislosti na denní a roční době. K vhodnému nastavení v současné době používáme  dešťová, větrná  a sluneční čidla.

V některých případech (převážně v panelových domech), ale používáme hlavně žaluzie, jakožto ochranu před zvědavými sousedy, či pohledy lidí z ulice. K tomuto účelu lze použít prakticky jakýkoliv stínící interiérový prvek. Žaluzie, či dnes velmi populární látkové roletky, či tvz. plissé žaluzie.

1 komentář: „Stínící technika nejen v zimním období

Napsat komentář