Seznamte se s LED světelnými rampouchy a naučte se je používat

Zdá se vám, že světelných řetězů už máte dost, ale stále vám něco chybí?

Vánoční osvětlení přece nejsou jen řetězy, zkuste také světelné rampouchy, které jsou elegantní, stylové a můžete se s nimi vyřádit jako malé děti.

Krápníkové lahve

Zní to divně, ale LED světelné krápníky vypadají jako krápníky a dokážou vykouzlit naprosto bezkonkurenční atmosféru. Vyrobte si teď dokonalou ozdobu na terasu. Stačí vám k tomu 20 lahví (mohou být od piva, vína, zkrátka to co máte po ruce v barevném provedení), světelný LED řetěz se 40 diodami led krápníků, izolepa, vázací drát a můžete na to vlítnout.

Pro začátek si na každou lahev udělejte očko, aby jí bylo možno zavěsit. Celkem si připravte 20 oček, které rovnou připevněte na všechny lahve. První rampouch zasuňte do první lahve a zalepte izolepou, druhý rampouch nechte volně, třetí do lahve, čtvrtý venku, takhle pokračujte, až dokud vám nedojdou lahve a rampouchy.

Na rám terasy zatlučte háčky nebo klidně i větší skoby tak, aby mezi jednotlivými skobami byla stejná mezera jako mezi lahvemi. Celkem budete potřebovat 20 skob nebo větších háčků, to už je na vás. Jakmile máte vše natlučeno, můžete všechny lahve postupně zavěsit. Až LED rampouchový řetěz rozsvítíte, bude to vypadat super. Světlá světýlka v kontrastu s osvětlenou tmavou lahví vytváří úžasné a přitom jednoduché.

Vánoční zahradní domek

Kůlnu ne zahradní domek má na zahradě vesměs každý, ale i když je taková stavba určena pro praktické účely, na vánoce si zaslouží stejnou pozornost jako váš dům. Zatlučte na domek kolem dokola v rozestupech zhruba 15 cm háčky a na ty pak zavěste světelný řetěz s ledkovým rampouchy. Vůbec jimi nešetřete a udělejte to tak po celém domku, klidně i v pěti poschodích pod sebou. Domek bude vypadat jako jeden velký vánoční rampouch. Vypadá to fakt cool a přitom je to otázka několika desítek minut práce. Sousedi vám budou závidět, protože oni tak krásnou kůlnu určitě mít nebudou.

Zdobíme sloupy na terase

Dřevěné nebo betonové sloupy, které podpírají střechu terasy, jsou vhodným prostorem, kde umístit LED rampouchy a tím oživit prostor kolem domu. Pořiďte si dva řetězy s LED rampouchy, 2 zelené girlandy, vázací drát, zatloukací háčky a vánoční stuhu.

Girlandu připevněte na zatloukací háček úplně nahoře a postupně s její pomocí omotejte v lehkém náklonu celý sloup až dolů, přičemž v průběhu omotávání vždy natlučte sem tam háček a girlandu samotnou nebo pomocí vázacího drátu přichyťte, aby držela na místě. Až budete mít ozdoben jeden sloup, udělejte stejným způsobem i ten druhý. Vršek a spodek sloupu ozdobte vánoční stuhou, ze které ustřihněte dva stejně dlouhé kusy (pokud možno delší) a uvážete jako mašli.

Ke girlandě pomocí vázacího drátu připevněte vánoční světelnou dekoraci, pokud možno s vodopádovým efektem. Na každou girlandu jeden řetěz rampouchů. Osvětlené sloupky vypadají opravdu luxusně.

Svítící záhon

Patříte k těm šťastlivcům, kteří mají v záhonech nasázené malé tújky? Využijte toho a ozdobte je světelnými LED rampouchy. Obtočte je kolem jednotlivým stromků a nevynechejte ani jeden. Potom je rozsviťte a hned bude váš záhon plný života i světla.

Jestli ale takové stromky nevlastníte a místo toho máte kolem záhonu obrubu, na kterou je možné něco zavěsit, tak to udělejte a ozdobte je krápníky, vypadá to opravdu úžasně a není to přitom nic složitého.

Kde všude se dají vlastně LED rampouchy použít?

 • parapety oken
 • terasy
 • balkóny
 • zábradlí
 • ploty
 • sloupy
 • střechy i stříšky
 • stromy a keře (listnaté i jehličnany)
 • volné plochy zdí či stropů
 • vchodové dveře
 • altánky
 • kůlny
 • garáže atd.

Na závěr vás nesmím připravit o nějakou tu inspiraci, jak takové LED rampouchy vhodně naaranžovat na dům i jeho okolí. Mrkněte na video zde, kde je ukázka svíticích rampouchů na pěkně vzrostlém jehličnanu.

Napsat komentář