Proč zvolit zateplení domu?

Zateplení domu je jeden ze způsobů, jak ušetřit na nákladech za energie. Proces zateplení domu poskytujeme tzv. na klíč. Co vše tento pojem obnáší a zahrnuje? Nejprve je zpracován návrh a cenová kalkulace. Poté probíhá aplikace certifikovaným dodavatelem. Vše je pak zakončeno kontrolním dodatečným měřením. V ceně je také bezplatné poradenství v průběhu samotné stavby. Ohledně výběru nejvhodnějšího typu zateplení je však za jakékoliv situace nejlepší posudek člověka přímo z oboru.

Když chladné počasí začne klepat na dveře, přirozeně začínáme v domě topit. Tím pádem ale spousta energie může odcházet zbytečně. Celou situaci může řešit zateplení domu, foukaná izolace může být řešením.

Při zateplení domu tudíž nejvhodnější izolace volba nejčastěji padá na tepelnou. Kritéria, dle kterých posuzujeme její kvalitu, jsou následující: vzduchotěsnost, kterou poznáte podle souladu souvisejících fólií s izolací (jinými slovy, vytvoříte-li mezi nimi podtlak, unikne minimum vzduchu). Lepší akustické vlastnosti a navíc, čím vyšší je hustota izolace, tím lépe tepelně akumuluje. Tepelná izolace má také tu výhodu, že při velmi prudkém větru přestávají v domě pískat zásuvky.

Do stěnových a stropních konstrukcí se nejčastěji používají foukané izolace. Tepelné izolace jsou odlišné tím, že se foukané izolace používájí více pro úzké, špatně dostupné prostory. Často se používají i v novostavbách a při rekonstrukcích všech stěnových a stropních konstrukcí.

Napsat komentář