Pasivní domy jsou výhodné

Každý, kdo přemýšlí o novém bydlení, již jistě slyšel o možnosti pořídit si pasivní dům. Pasivní bydlení má mnoho výhod – jednou z největších je snížení nákladů na provoz – až o 90%. Další výhodou je kvalitní vnitřní klima – zabudovaná technická zařízení a nejmodernější technologie zajišťují bezvadné větrání, regulaci tepla podle ročního období a stálý příliv čerstvého vzduchu. Pokud vás pasivní domy zaujali a přemýšlíte o jejich pořízení, měli byste si projít nabídky společností a jejich reference.

Složení pasivního domu

  • Ekopanely – použité pro stěny a příčky – jádro panelu z lisované slámy, opláštěné recyklovanou lepenkou. Vše bez použití chemických přísad. Tento materiál se vyznačuje vysokou požární odolností, výbornými tepelně-akumulačními a zvukově-izolačními vlastnostmi.
  • Nosný skelet – dřevo profilů KVH a BSH .
  • Tepelná izolace Isocell – použitá pro stěny, stropy a střechy – foukaná celulózová izolace vyráběná z použitého novinového papíru. Vynikající tepelně-izolační a tepelně-akumulační vlastnosti.

Pasivní domy na klíč

Pokud nepotřebujete individuální řešení, přímo se nabízí pasivní domy na klíč. Jejich výhodou je nižší pořizovací cena, ale i tak se jedná o plnohodnotný pasivní dům se všemi výhodami, které tento druh bydlení přináší. Je možné si vybrat z mnoha řešení, lišících se nejen rozlohou, ale i tvarem a počtem podlaží.

1 komentář: „Pasivní domy jsou výhodné

  1. My koupili starší dům a předělali ho na nízkoenergetický, musím říct, že úspora je obrovská.

Napsat komentář