Neodymové magnety využijete po celém domě

Snad každý si vybavuje hodiny fyziky věnované magnetismu. Možná si pamatujete i nějaké pokusy, které jste ve škole zkoušeli, a pravděpodobně byste dokázali jmenovat pár míst, kde se s magnety běžně setkáváte. Ve většině domácností je uvidíte na lednici, slouží k přichycování lístečků, vzkazů, receptů či kartiček s objednáním k lékaři. Vsadíme se ale, že nemáte ani ponětí o všech možnostech využití magnetů v domácnosti.

Nutno na začátek podotknout, že v následujících tipech bude řeč o neodymových magnetech, což jsou speciální silné magnety. Ty mají trochu jiné vlastnosti než levné feritové, s nimiž se setkáváte nejčastěji, či odolné AlNiCo a SmCo magnety. Jsou sice o něco dražší než ty feritové, ale zase s nimi dokážete hotová kouzla. Jen čtěte dál!

Magnetické květináče

Už se vám kolikrát stalo, že jste omylem shodili květináč? Pokud naspod květináčů připevníte neodymové magnety a umístíte je na nějaký feromagnetický povrch (magnetická nástěnka, plechová skříň, kovové lišty, zárubeň dveří, dvířka ledničky, …), budou pevně držet a jen tak je neshodíte.

Zavěšení obrazů

Nechcete moderní obraz vkládat do rámečku, pomocí nějž by se dal snadno pověsit? Pořiďte si neodymové magnety s otvorem pro šroub a magnetické kotouče. Do hmoždinky ve stěně zašroubujete magnet a magnetický kotouč připevníte na obraz. Hotovo! A celé to má ještě jednu výhodu – kdykoliv je možné obraz sundat a dát místo něj jiný.

Držák laků na nehty

Stačí doma objevit jakoukoliv plochu z feromagnetického materiálu (třeba plechovou lištu) a pořídit si malé kulaté magnety. Ty pomocí lepidla přilepíte na jednotlivé lahvičky laku a pak už vám nic nebrání je pověsit na váš nový věšák. Uskladnit takhle lze i další kosmetické potřeby, aspoň je budete mít neustále na očích a nikdy se vám neztratí.

Držák šroubů na zápěstí

Když jsme u těch držáků, bylo by férové zmínit i něco pro pány. Ti si mohou snadno vyrobit magnetický držák šroubů na zápěstí, který ocení každý kutil. Z látky a suchého zipu se jednoduše vyrobí náramek, avšak mezi kusy látky je potřeba rozmístit neodymové magnety. Pak vám budou šroubky na ruce držet.

Magnetická dvířka

Poměrně jednoduše vám magnety pomohou vylepšit dvířka kuchyňských skříněk. Stačí pomocí lepidla připevnit dva magnety a dvířka už se nikdy nebudou samovolně otevírat.

Zaujaly vás tyto tipy? Podívejte se na web Unimagnet.cz. Neodymové magnety se tam dají koupit, ale především vám chceme ukázat, že v sekci Blog tam najdete spoustu dalších rad a podrobné návody k výše popsaným vychytávkám.

Napsat komentář