Na co si dát pozor při výběru stěhovací firmy?

Stěhování celého domova nebo pracovniště určitě není jednoduchá životní situace. Dle psychologických výzkumů je to dokonce jedna z nejvíce stresujících životních situací. Abyste tuto náročnou situaci vklidu přežili, měli byste podstatnou část svých povinností přenechat odborníkům, kteří je zvládnou bez stresu a hravě za Vás.

Co vše stěhovací služby zahrnují?

Dnešní moderní stěhovací agentury nenabízí pouze přenesení a převoz nábytku a krabic z místa na místo, tak jak tomu bývalo dříve. Standardem moderních stěhovacích služeb je i zapůjčení přepravek, šatních boxů a ochranných obalových materiálů, zabalení a ochrana stěhovaného materiálu, ekologická likvidace nepotřebného a nakonec vybalení a rozestavení věcí do nového bytu či kanceláře. Jedná se tedy o komplexní stěhování bytů a firem, při kterém se opravdu nemusíte starat vůbec o nic.

Nadstandardní stěhovací služby

Pokud to situace vyžaduje, stěhovací firma by měla nabízet i nadstandardní služby, jako je například kompletní vyklízení bytů, stěhování klavíru, trezoru a jiných těžkých břemen, stěhování do zahraničí či stěhování vzáných uměleckých děl a jiných předmětů s vysokou hodnotou.

Bezpečnost při stěhování

Především stěhování těžších či rozměrnějších předmětů by měli dělat výhradně profesionálové. Při neodborné manipulaci s takovými předměty by mohlo dojít nejen k poškození stěhovaného předmětu, ale i ke zranění člověka. Na místě manipulace s břemenem by se tedy měli zdržovat jen kompetentní osoby, které stěhování zajišťují. Abychom přivezli veškeré věci v pořádku a nepoškozené, je třeba vše pokrýt vhodnými obalovými materiály a zajistit možnost bezpečné manipulace s předměty pomocí popruhů či manipulační techniky. Při samotné přepravě je třeba zajistit dokonalé upnutí předmětu ve voze tak, aby se nemohl uvolnit a způsobit škodu na zdraví či majetku nebo se sám poškodit.

Napsat komentář