Mobilní jeřáby pomohou vyřešit nejnáročnější manipulace s břemeny v rozsahu od 2 do 90 tun

Svěřte své opravdu náročné jeřábové práce s celou škálou operací od nejjednodušších po ty nejsložitější mobilním jeřábům, které si poradí s manipulací na volném prostranství i ve stísněných prostorech a dokáží vám, že slovo „nejde“ neexistuje.

Mobilní jeřáby si poradí i s vysokou zátěží v omezených prostorech

Unikátní kombinace teleskopického výložníku a stabilního podvozku umožňuje tomuto druhu zdvihací techniky realizovat zakázky v náročném terénu, pro které nelze využít běžný výložník s opěrnými nohami. Ohromnou výhodou mobilních jeřábů je jejich pohon. Baterií napájené jednotky neprodukují výfukové plyny a díky tomu jsou využitelné i v uzavřených nevětraných prostorech, jako například skladových halách, výrobních provozech, případně obchodních prostorech.

S jakými konkrétními úkoly mohou mobilní jeřáby pomoci?

S mobilní technologií se lze poprat s širokou škálou operací od nekomplikovaných vykládkových prací pro výpomoc při montáži a demontáži náročných technologických celků, strojů, mostních konstrukcí po nakládky v uzavřených halách a podobně. Tyto spíše delikátnější práce umožňuje mimo jiné nízká hlučnost mobilních teleskopických ramen, která se pohybuje na dolní přípustné hranici intenzity hluku. Mobilní jeřáby s pracovní výškou až 10 m a otáčivým rádiem až 5 m se díky svým vlastnostem stanou vhodnými pomocníky například při těchto činnostech:

  • Doprava a usazení výrobních strojů.
  • Vyprošťovací a záchranné práce.
  • Stěhování, montáže a demontáže velkých technologických celků.
  • Práce ve výšce a hloubce.
  • Jeřábové práce v obtížně přístupných prostorech.
  • Usazování základů budov, pilířů, nosníků, mostů.
  • Montáž vysokých regálů ve skladových halách.
  • Osazení technologií a osvětlení ve velkých obchodních domech.

Tyto stroje vyhovují nejpřísnějším bezpečnostním i ekologickým standardům

Celá jejich konstrukce je pojata velice ekologicky a veškeré materiály, z nichž jsou vyrobeny, splňují v této oblasti nejpřísnější certifikace. Dokonce i povrchový nátěr je proveden ekologicky nezávadnou barvou a veškeré komponenty od kabiny obsluhy až po baterii jsou vyrobeny z recyklovatelných materiálů. Před vyjetím z výrobní linky jsou všechny produkty testovány a podrobeny náročným zkouškám, proto je možné se na ně stoprocentně spolehnout.

Bezpečnost práce se nevyplatí podceňovat

Nezapomeňte ale, že i sebebezpečnější technologie má své slabé místo, kterým je obvykle lidská síla, která s ní manipuluje. I v případě práce s mobilními jeřáby je třeba myslet na použití kvalitních a odpovídajících vázacích prostředků s patřičnou nosností a zajištění odborně kompetentní obsluhy s platnými zkouškami jeřábníka nebo vazače. V případě obsluhy mobilního jeřábu neproškolenou obsluhou se vystavujete až statisícovému postihu, dojde-li v důsledku této manipulace k úrazu či hmotné škodě, mohou být následky mnohem horší.

Nejste-li si jisti koupí, nejprve si jeřáb pronajměte a vyzkoušejte

Budete-li dodržovat základní zásady bezpečnosti při práci s mobilními výložnými rameny, stanou se ve vašich rukách neocenitelnými pomocníky, s nimiž hravě zvládnete i úkoly pro robustní jeřábovou techniku se stavitelnými nohami nerealizovatelné. Jestliže jste majiteli stavební firmy či výrobního provozu, v rámci, něhož předpokládáte časté využití této technologie, možná přemýšlíte o zakoupení tohoto pomocníka. Uvědomujeme si, že vzhledem k nezanedbatelné ceně mobilního zařízení je nutno jeho nákup a výběr dobře promyslet. Proto máte možnost si stroj kromě přímého zakoupení i pronajmout a vyzkoušet si ho v terénu. Případný pozdější nákup se tak stane sázkou na jistotu. Další možností, jak při koupi jeřábu ušetřit, je nákup použitého zařízení, které se s ohledem na jeho využití zaplatí rychleji než nové.

Uvažujete o využití mobilního jeřábu do vaší firmy?

Upřednostňujete jeho pronájem či koupi nového nebo použitého zařízení?

Myslíte si, že se koupě jeřábu v dnešní době vyplatí?

Zdají se vám ceny mobilních jeřábů přemrštěné?

Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi. Vaše stanovisko nás zajímá!

Napsat komentář