Kam jsem ty boty dal?

Každý, komu jen trochu záleží na vzhledu jeho domu, v něm chce mít naprostý pořádek. Proto tak často urovnáváme oblečení ve skříni, pravidelně uklízíme v kuchyni a dalších místnostech. Na jednu část našeho království se však zapomíná nejčastěji, možná protože se považuje za nejméně důležitou. Přitom jde o první věc, kterou každý příchozí vidí. O co jde? Mluvím o chodbě.

Nezapomínejte na pořádek nikde

Celý dům jste skvěle uklidili a už běžíte otevřít vzácné návštěvě. Jenomže po cestě si všimnete, že boty jsou na chodbě jen tak ledabyle poházené a nepůsobí vůbec estetickým dojmem. Snažíte se všechno rychle urovnat, ale ani potom to nevypadá zrovna nejlépe. Začnete tedy boty pravidelně rovnat. Jenomže pět minut po tom, co jste si dala práci, přijde domů dítě a boty jsou zase rozkopány. Jestli znáte mýtus o Sysifovi, už přesně víte, jak se cítil. Vy však naštěstí můžete přivolat na pomoc pomocníka, kterým je botník.

Jaký vybrat?

Botníků existuje několik typů. Prvním z nich je takzvaný sedací botník. Jak již název napovídá, přímo vybízí k tomu, aby se na něj člověk, zouvaje si boty, posadil. Tuto možnost jistě hodně lidí ocení, ohýbat se až ke tkaničkám a v této nekomfortní poloze je rozvazovat, nepatří zrovna k oblíbeným zábavám. Pro jiné jsou zase k dispozici výklopné botníky, které jsou elegantním řešením prakticky do každé domácnosti. Nejen, že vám pomohou obuv hezky a přehledně uskladnit, navíc ještě zlepší vzhled celé chodby, která může jinak působit poněkud ponuře. Poslední možností jsou závěsné botníky. Často je v něm několik polic, díky kterým lze například do jedné části umístit boty na dovnitř a do jiné zase na ven. Zkrátka si lze jednoduše roztřídit veškerou obuv, aby se jen tak nepovalovala po okolí. Už se vám nestane, že budete hledat kamsi zakopnuté boty.

Napsat komentář