Jak využít silikonové formy při výrobě čokoládové polevy

Čokoládová poleva patří mezi nejoblíbenější ingredience při výrobě dezertů a sladkostí. Pokud chcete své výrobky obohatit o zajímavé tvary a dekorace, můžete využít silikonové formy. Tyto formy jsou snadno dostupné a umožňují vám vytvářet nejrůznější tvary a vzory. V následujícím článku se dozvíte, jaké jsou nejlepší způsoby využití silikonových forem při výrobě čokoládové polevy.

Výběr správné formy

Nejdůležitějším krokem při využití silikonových forem je výběr správné formy. Existují formy různých velikostí a tvarů, takže si můžete vybrat tu, která bude nejvhodnější pro vaše potřeby. Pokud chcete vytvořit menší čokoládové ozdoby, zvolte menší formy. Naopak pro větší dezerty použijte větší formy. Můžete si vybrat také z různých tvarů jako jsou hvězdy, srdce, květiny a další.

Příprava formy

Před použitím silikonové formy je důležité ji připravit. Nejprve ji důkladně omyjte vodou a osušte. Poté formu lehce potřete rostlinným olejem, aby se čokoláda snadno uvolnila. Je důležité, aby olej byl rovnoměrně rozetřen po celé formě, aby se čokoláda nezasekla v některých místech.

Příprava čokolády

Pro výrobu čokoládové polevy můžete použít čokoládu na vaření, čokoládové lupínky nebo čokoládovou polevu. Rozpusťte čokoládu v horké vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě. Pokud používáte mikrovlnnou troubu, dejte pozor, aby se čokoláda nespálila. Rozpuštěnou čokoládu nechte trochu vychladnout, aby se stala hustší.

Naplňování formy

Teď už můžete začít naplňovat formu čokoládou. Použijte lžíci nebo stěrkou a rovnoměrně rozetřete čokoládu po celé formě. Pokud chcete vytvořit vícevrstvou polevu, nechte první vrstvu ztuhnout a poté přidejte druhou vrstvu. Pokud chcete do čokolády přidat další ingredience, jako jsou oříšky nebo sušené ovoce, přidejte je do formy před naplněním čokoládou.

Uvolnění čokolády z formy

Po naplnění formy nechte čokoládu ztuhnout. Doba tuhnutí závisí na velikosti a tloušťce čokolády. Obvykle trvá asi 30 minut až 1 hodinu. Poté opatrně otočte formu a vyklepejte čokoládu na prkénko nebo talířek. Pokud se vám čokoláda nechce uvolnit, jemně formu ohřejte vodou a pokusit se to znovu.

Dekorace

Po uvolnění čokolády z formy můžete přistoupit k dekoraci. Použijte barevnou polevu, cukrářské ozdoby nebo jiné ingredience, které vám přijdou vhod. Nechte své fantazii volný průběh a vytvořte zajímavé a chutné dezerty.

Závěr

Silikonové formy jsou skvělým pomocníkem při výrobě čokoládových ozdob a dezertů. Pokud postupujete podle našich rad, určitě se vám podaří vytvořit nádherné a chutné dezerty, které potěší nejen vaše chuťové buňky, ale i oko.