Ekologické kartonové obaly pro kvalitní balení

Většina lidí si při tomto slovním spojení představí krabici od banánů, od mléka, obal na vajíčka nebo jinou recyklovatelnou krabici od spotřebičů. To je však pouhý zlomek všech druhů kartonových obalů, které na trhu existují.

Papírové obaly z kartonu, které můžete zakoupit v e-shopu www.paketo.cz jsou vyráběny z vlnité lepenky.
Tato lepenka je více jak ze 75% recyklovatelná a zároveň opětovně recyklovatelná. Proto jsou jejich obaly šetrné k životnímu prostředí.

Jaké jsou druhy vlnité lepenky?

Vlnitá lepenka je tvořena určitým počtem vrstev hladkého krycího a zvlněného papíru. Vyrábí se ze dvou až sedmi vrstev papíru.

Dvouvrstvá lepenka je nejtenčí. Vyrábí se z ní například proložky. Tvarově je dobře přizpůsobivá. Paketo.cz ji nabízí v rolích.  Třívrstvá lepenka se používá pro manipulaci a přepravu menšího a středně velkého zboží. Její tloušťka je cca 3-4 mm. Pětivrstvá lepenka při své tloušťce cca 6-7 mm toho unese už daleko více. Je odolnější a pevnější. Lepenka sedmivrstvá už je jiný kalibr. Vyrábí se z ní velké, exportní balení.

Na co použít kterou krabici?

Co jsou papírové poštovní krabice, určitě víte. Ale znáte jejich výhody? Dají se pořídit v různých velikostech a jsou skvělým pomocníkem pro poštovní a zásilkové účely. Zasílat v nich můžete skoro všechno. Křehké i těžké věci, tiskoviny všech rozměrů. Vyrábí se především ze 3-vrstvé lepenky. Mezi výhody této poštovní krabice patří pevnost materiálu, sklopné víko pro snadné zavírání, nosnost. Dodávají se v rozloženém stavu, tudíž je lze snadno složit bez lepení nebo šití, a také snadno skladovat. Nezabírají místo.

Pokud se zboží navíc zabalí do bublinkové fólie je zboží perfektně chráněno před vlhkostí, prachem, poškrábání nebo otlučení rohů. Pro těžší zboží, např. součástky do aut, je vhodné použít kombinaci balenípapírové poštovní krabice a některého z fixačních materiálů. Zboží se tak v krabici perfektně stabilizuje.

Pro archivaci, stěhování nebo ukládání předmětů jsou z hlediska efektivnosti i rozměrů velkým pomocníkem kartonové krabice a boxy. Pro přestěhování hromady knih nebo těžkých šanonů vyzkoušejte napříkladúložné a stěhovací krabice z 5ti vrstvé vlnité lepenky.

Jejich nosnost vás překvapí díky kvalitnímu materiálu, který se na jejich výrobu používá. Samozřejmě, že nosnost je závislá i na velikosti krabice. Když přetížíte menší krabici, všichni víme, jak to skončí. Ano. Protrženým dnem.

Tyto krabice jsou k dostání v různých velikostech, se samostatným víkem, sklopným víkem nebo jakokrabice klopové. Pro lepší manipulaci mají některé z nich výsekové otvory na ruce, což je u objemnějších a těžších krabic velké plus.

V kombinaci s ochrannými hranami rohů nebo proložkami, vzniká ucelený systém balení pro maximální ochranu zboží při přepravě. Třeba na paletách. Papírové hrany jsou k dostání v několika délkách. Zabrání otlučení nebo jinému poškození hranatých a ostrých předmětů.

Takže zasílejte, ukládejte a stěhujte bezpečně a efektivně!

Napsat komentář