Betonové prvky v moderní kuchyni

Novým trendem je beton v interiérech. Na někoho je možná příliš surový a chladný, nicméně pro milovníky industrialismu a minimalismu je jako stvořený. Využívají se betonové stěrky pro zdařilé imitace, a nejen že skvěle vypadají, také dodají povrchu praktické vlastnosti. A rozhodně nejsou určeny jen na stěny nebo podlahy!

Designové betonové kuchyně
Designové betonové kuchyně

Tip redakce: Netušíte, jak bude vaše nová kuchyň vypadat? Žádný bytový architekt by se neměl obejít bez programu na kreslení, například autocad

Imitace betonu na kuchyňských dvířkách

Imitace pohledového betonu v kuchyních? Proč ne? Betonové stěrky možná nejsou pro kuchyně zatím příliš typické, nicméně zbaví vás starostí se složitou údržbou a budete překvapeni, jak vypadají skvěle. Doporučená je kombinace s nerezovou ocelí či dřevem pro dokonalý efekt. I když jsou betonové stěrky silné pouhé dva milimetry, dodají povrchu jak estetičnost, tak odolnost a snadno se udržují. Linka s betonovým vzhledem určitě nebude něco, co by měl doma každý. Vhodná je pro lidi, kteří se nebojí inovací, netradičních řešení a mají mysl otevřenou pokroku. Vždyť každého nenapadne opatřit kuchyňské skříňky betonovým finišem!

Designové betonové kuchyně
Designové betonové kuchyně

Betonové stěrky v domácím i komerčním prostředí

Faktem je, že betonové stěrky a imitace pohledového betonu jsou bytovými architekty a designéry rok od roku žádanější. Realizují se nejen v interiérech obytných, ale samozřejmě i v těch komerčních, do kterých se opravdu skvěle hodí. Vytížená místa, u kterých hrozí rychlé poškození povrchů, jsou pro jejich aplikaci jako stvořená. Vstupní haly, recepce, chodby, kanceláře… na těchto i dalších lokalizacích se budou skvěle vyjímat. Používají se i při renovaci kuchyní. A zapovězen rozhodně není ani exteriér.

img_1725
Moderní kuchyně s betonovými prvky

Povrch, který upoutá pozornost

Je spousta důvodů, proč zvolit betonové prvky v moderní kuchyni. Nezbedné dětské ručičky zanechávají na kuchyňských dvířkách neustálé stopy, během vaření vznikají nečistoty, povrch linky přichází neustále do kontaktu s vodou…Moderní materiál usnadňuje každodenní život a také přípravu jídla. Betonové povrchy snadno udržíte v čistotě, nevadí jim voda a navíc upoutají pozornost. Designové betonové kuchyně mají slibnou budoucnost a rozhodně se v našich domácnostech usídlí a začnou časem vyskytovat daleko frekventovaněji.

Napsat komentář