Anatomické a relaxační polštáře

Dnešní uspěchaná doba klade velký důraz na odpočinek a relaxaci. Vynakládáme nemalé částky za návštěvy masérů a fyzioterapeutů, navštěvujeme fitcentra a relaxační zóny. I přesto se cítíme unavení a neodpočatí. Proč? Uvažovali jste někdy nad kvalitou svého spánku?

Sebedelší spánek nám nemusí přinést dostatečné uvolnění a načerpání sil do nového dne, pokud není kvalitní. Kvalitní polštář dokáže dělat přímo zázraky: udržuje krční páteř ve vhodné poloze, vytváří dostatečnou oporu hlavy, udržuje pokožku hlavy v příjemné teplotě a vlhkosti.

Vhodné anatomické řešení pro Váš spánek

Důležité je najít příčinu nedostatečně kvalitního spánku. Je váš současný polštář příliš tenký či příliš vysoký?

Zjistíte to snadno – lehněte si do své oblíbené usínací polohy, nejlépe na bok, vyčkejte deset minut a pomalu se zvedejte. Cítíte své krční svaly, jak pracují? Pokud ano, vnímejte, na které straně krku. Pokud na té straně, kde máte bok, o který se opírá o matraci, je polštář příliš vysoký. Pokud na opačné straně, je polštář nejspíše příliš nízký.

Vynikající náplní do anatomických polštářů je pohanka. Jedná se o přírodní materiál s exkluzivní tvarovou stálostí. Tlak se do pohankového polštáře rozkládá rovnoměrně, hlava je v přirozené poloze a ráno jste odpočatí.

Horkou novinkou je visko-elastická pěna s paměťovým efektem. Reaguje na tlak, teplotu lidského těla a pamatuje si Vaší poslední polohu, jenž udržuje i po krátký okamžik, co svou původní polohu opustíte.

Pro alergiky a revmatiky často doporučujeme polštáře z ovčího rouna, prohřívají partie těla a snadno se udržují.

Ovčí rouno

Ovčí rouno je stále oblíbenějším produktem
Ovčí rouno odpradávna provází lidstvo na cestě za pohodlím a zdravím. Moderní klinické výzkumy potvrdily přínos ovčího rouna v léčbě tzv.: suchým teplem. Termoterapie je neinvaziní metoda odstranění bolestí zad, páteře, svalů a kloubů.

Aplikace suchého tepla
Suché teplo vzniká akumulací lidského tepla právě díky ovčímu rounu, jenž zároveň odvádí pot a vlhkost. Tělesná partie postižená bolestí je zahřívána a uvolňována. Teplo z přírodního ovčího rouna se stává lékem pro jednadvacáté století – nezatěžuje organismus, aplikace není limitována věkem a ani tělesnými propozicemi.

Jak se získává ovčí rouno?
Ovčí rouno se získává střihem ovcí. Hmotnost takto získané suroviny se pohybuje kolem 4 – 7 kg, záleží na době od posledního střihu, na druhu ovce, podmínkách chovu, ročním období…

Střiž je prána, upravována pro průmyslové podmínky. Moderní postupy usnadňují přípravu ovčího rouna, je levnější, kvalitnější a dostupnější.

Jak pečovat o ovčí rouno
Ovčí rouno si pro své hřejivé účinky zaslouží správnou péči. Perte jej dle předepsaných teplot v přípravku s obsahem lanolinu, což je tuk přirozeně se vyskytující v ovčí vlně.

Foto: medicalcomfort.cz

1 komentář: „Anatomické a relaxační polštáře

  1. Myslím, že dobrý polštář ( a poté kvalitní matrace) jsou základem pro kvalitní spánek a relaxaci.

Napsat komentář